Nasz plac zabaw

Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy naszych Podopiecznych, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu. Nasza Placówka posiada duży, ogrodzony plac zabaw. Jest on wyposażony w bezpieczne, naturalne nawierzchnie i odpowiednią ilość drewnianych, atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości Dzieci. W przedszkolnym ogrodzie Dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawa w piaskownicy, na huśtawkach lub zjeżdżalniach oraz uczestniczenie w grach i zabawach ruchowych. Takie formy aktywności nie tylko rozwijają sprawność fizyczną i ruchową, ale także pozytywnie wpływają na sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia Dzieci, kształtują pomysłowość i wyobraźnię. Ponadto wyposażyliśmy plac zabaw w ścieżkę sensoryczną, a w przyszłości także stworzymy altanę wykorzystywaną do zajęć i zabaw niezależnie od panującej aury. Nauczyciele inspirują Dzieci do zabawy poprzez podawanie nowych pomysłów, sugestii oraz udostępnianie potrzebnych akcesoriów gimnastycznych.

Plac zabaw jest również miejscem sprzyjającym prowadzeniu obserwacji przyrodniczych – tu Dzieci mogą zobaczyć pisklęta szpaka czy podziwiać kształty chmur oraz różnorodne liście i kwiaty.

Kontakt

Przedszkole i Żłobek PICCOLO
Trzebownisko 930
36-001 Trzebownisko

Telefon i e-mail
661 655 677
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.