W Przedszkolu Piccolo dbamy o to, aby nasi mali Podopieczni byli bezpieczni, dlatego wszystkie materiały użyte do wykończenia sal posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci w określonych przedziałach wiekowych. Wyposażamy sale w proste drewniane meble pamiętając jednocześnie o miłej, przyjemnej kolorystyce. Z myślą o naszych dzieciach posiadamy wysokiej jakości wykładziny, które- oprócz swoich technicznych walorów - są ciepłe i miękkie - więc dzieci uwielbiają na nich siedzieć, bawić się i wypoczywać.

Staramy się również pobudzać dziecięcą wyobraźnię używając różnorodnych typów zabawek rozwijających koordynację oraz spostrzegawczość Dzieci. Nasze sale są pełne nie tylko klocków i elementów konstrukcyjnych, z których tworzymy rozmaite budowle, ale także szmacianych lalek i tradycyjnych Misiaków. Pamiętamy bowiem o tym, że dzieci kochają to, co miękkie i przytulne. Tworzymy piękne kąciki zabaw tematycznych i edukacyjnych.

W salach aktywnej zabawy dzieci mogą korzystać z miękkich, bezpiecznych klocków piankowych, torów przeszkód czy basenu z piłeczkami. Na zajęciach muzycznych nasi podopieczni korzystają z profesjonalnych instrumentów.